Oblečenie Zajo
Spoločnosť Zajo začínala v skromných podmienkach, no od roku 1996 písala úspešný príbeh a postupne sa prepracovala na lídra outdoorového oblečenia na slovenskom trhu. V súčasnosti má značka zastúpenie nielen na Slovensku, ale aj v ďalších 17 krajinách sveta. O kvalite oblečenia nemusí spoločnosť Zajo dnes už nikoho presviedčať. Sami za seba hovoria tisícky spokojných zákazníkov i sponzorované expedície do rôznych regiónov sveta, v rámci ktorých mali členovia výpravy k dispozícii oblečenie a vybavenie práve od značky Zajo.
Nepriaznivé počasie a ani zima nebudú problémom
Oblečenie Zajo sa dá nosiť počas prechodných období, ale výborne vám poslúži aj v treskúcej zime. Zimné obdobie si pýta tri vrstvy oblečenia, no a na každú jednu z nich môže byť použitý nejaký model oblečenia Zajo. Vrstvenie a požiadavky na oblečenie sú samozrejme rovnaké ako u mužov, tak aj u žien a detí. Nuž a takto to môže vyzerať v praxi.
Prvú, spodnú vrstvu oblečenia môže tvoriť ľahká funkčná spodná bielizeň zo 100 % vlny merino, ktorá sa postará o to, že vaše telo ostane v suchu a v teple. Spodné prádlo z vlny merino však ide ešte ďalej. Okrem toho, že je optimálne priliehavé a vďaka plochým švom sa príjemne nosí, neabsorbuje pachy a dokáže sa prispôsobiť teplotným výkyvom. Dobrou voľbou môžu byť ale aj klasické tričká z bavlny a elastanu.
Druhú vrstvu môže tvoriť flisové mikiny, pulóvre alebo bundy, ktoré si pod palec zoberú primeranú tepelnú izoláciu tela. Požiadavky na tretiu vrstvu sú tiež jasné.
Tretia vrstva musí byť nepremokavá a zároveň musí ochrániť pred vetrom. V šatníku vám rovnako tak nesmie chýbať zateplená bunda, ktorá sa spolu so spomenutými vrstvami oblečenia dokáže vysporiadať s akýmkoľvek extrémnym počasím.
K oblečeniu pribudlo vybavenie
Spoločnosť Zajo neostala iba pri oblečení. Okrem širokého sortimentu oblečenia vhodného na bicyklovanie a iné outdoorové aktivity ponúka kvalitnú výstroj a vybavenie. Ak teda hľadáte karimatky, spacáky, či stany pokojne siahnite po kvalitných výrobkoch od spoločnosti Zajo. Za zmienku však stoja batohy, ktoré sa osvedčili v meste i pri skutočne náročných turistických pochodoch.
Základné predpisy pre cyklistov a bicykle v cestnej premávke
Pridané: 27.10.2020 12:17:22
Značky a pravidlá je povinný rešpektovať každý účastník cestnej premávky. Dodržiavanie predpisov nemá zaistiť len jej plynulosť, ale najmä bezpečnosť a ochranu každému, kto sa v nej pohybuje. Bicykle teda nie sú žiadnou výnimkou. Nehovoriac o tom, že cyklisti patria medzi skupiny, ktoré sú pri nehodách v najväčšom ohrození života.
Ako a kedy naučiť deti bicyklovať?
Pridané: 15.10.2020 17:14:35
Vzbudiť vo svojich ratolestiach záujem o bicyklovanie chcú nielen aktívni fanúšikovia tohto športu, ale takmer všetci rodičia. Nečudo. Ide totiž o udržiavanie rovnováhy a získavanie radu základných motorických zručností, ktoré sa zídu nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Osvojiť si ich v útlom veku má kopu výhod. Kedy je ten správny čas začať s učením a hlavne ako na to vám poradíme v článku.
Aj na bicykli nezabúdajte na správny pitný režim
Pridané: 8.10.2020 15:55:38
O dodržiavaní pitného režimu počúvame odvšadiaľ, najmä v horúcich letných dňoch. Prijímať dostatočné množstvo tekutín je však rovnako dôležité, aj keď je pod mrakom. O to viac, ak sa vonku pohybujete na dvoch kolesách. Čo všetko by mali cyklisti robiť, aby predišli dehydratácii?
7 dôvodov, prečo si zadovážiť elektrobicykel
Pridané: 8.10.2020 15:29:21
Sto ľudí, sto chutí. To platí aj pri téme elektrobicyklov. Kým niektorí nedajú na pomocný motorček dopustiť, iní voči nemu majú predsudky, a to častokrát aj bez toho, aby ho pod svojimi nohami osobne vyskúšali. Či už prechovávate rovnaký názor, alebo ste negatívne mýty o elektrobicykloch len počuli, tento článok sa ich pokúsi vyvrátiť siedmimi pozitívami.
5 strečingových cvikov pre cyklistov
Pridané: 8.10.2020 15:07:17
Ako pri každej športovej aktivite, aj pri bicyklovaní sa odporúča strečing. Naťahovanie svalov a šliachpodceňujú najmä rekreační cyklisti. Flexibilite sa pritom oplatí venovať dostatočnú pozornosť, a to aj vtedy ak nie ste vrcholoví či výkonnostní športovci. Stačí pár jednoduchých cvikov a regeneráciu doprajete po jazde nielen nohám, ale aj celému telu. Navyše, vyvarovať sa tak môžete zlému držaniu tela, stuhnutosti svalov, bolestiči poraneniam.