Oblečenie Zajo
Spoločnosť Zajo začínala v skromných podmienkach, no od roku 1996 písala úspešný príbeh a postupne sa prepracovala na lídra outdoorového oblečenia na slovenskom trhu. V súčasnosti má značka zastúpenie nielen na Slovensku, ale aj v ďalších 17 krajinách sveta. O kvalite oblečenia nemusí spoločnosť Zajo dnes už nikoho presviedčať. Sami za seba hovoria tisícky spokojných zákazníkov i sponzorované expedície do rôznych regiónov sveta, v rámci ktorých mali členovia výpravy k dispozícii oblečenie a vybavenie práve od značky Zajo.
Nepriaznivé počasie a ani zima nebudú problémom
Oblečenie Zajo sa dá nosiť počas prechodných období, ale výborne vám poslúži aj v treskúcej zime. Zimné obdobie si pýta tri vrstvy oblečenia, no a na každú jednu z nich môže byť použitý nejaký model oblečenia Zajo. Vrstvenie a požiadavky na oblečenie sú samozrejme rovnaké ako u mužov, tak aj u žien a detí. Nuž a takto to môže vyzerať v praxi.
Prvú, spodnú vrstvu oblečenia môže tvoriť ľahká funkčná spodná bielizeň zo 100 % vlny merino, ktorá sa postará o to, že vaše telo ostane v suchu a v teple. Spodné prádlo z vlny merino však ide ešte ďalej. Okrem toho, že je optimálne priliehavé a vďaka plochým švom sa príjemne nosí, neabsorbuje pachy a dokáže sa prispôsobiť teplotným výkyvom. Dobrou voľbou môžu byť ale aj klasické tričká z bavlny a elastanu.
Druhú vrstvu môže tvoriť flisové mikiny, pulóvre alebo bundy, ktoré si pod palec zoberú primeranú tepelnú izoláciu tela. Požiadavky na tretiu vrstvu sú tiež jasné.
Tretia vrstva musí byť nepremokavá a zároveň musí ochrániť pred vetrom. V šatníku vám rovnako tak nesmie chýbať zateplená bunda, ktorá sa spolu so spomenutými vrstvami oblečenia dokáže vysporiadať s akýmkoľvek extrémnym počasím.
K oblečeniu pribudlo vybavenie
Spoločnosť Zajo neostala iba pri oblečení. Okrem širokého sortimentu oblečenia vhodného na bicyklovanie a iné outdoorové aktivity ponúka kvalitnú výstroj a vybavenie. Ak teda hľadáte karimatky, spacáky, či stany pokojne siahnite po kvalitných výrobkoch od spoločnosti Zajo. Za zmienku však stoja batohy, ktoré sa osvedčili v meste i pri skutočne náročných turistických pochodoch.
Môžete počas choroby jazdiť na bicykli? Našli sme odpoveď za vás
Pridané: 18.10.2021 08:48:49
Odpoveď na otázku, či jazdiť na bicykli aj vtedy, ak sa cítite chorý, nie je taká jednoduchá. Veľa záleží na tom, ako dobre počúvate svoje telo a ako dokážete pochopiť jeho signály. V niektorých prípadoch vám totiž jazda na bicykli môže pomôcť, kým v iných vám môže zdravotný stav ešte viac zhoršiť. Podrobnosti sa dočítate v našom článku.
Pomôžeme vám správne vybrať reťaz na bicykel
Pridané: 5.10.2021 13:34:35
Reťaz patrí medzi najviac namáhané časti bicykla a preto sa po určitom čase často opotrebúva a vyťahuje. Pre správny chod bicyklaje potrebné mať ju v dobrej kondícii a zavčasu myslieť na jej výmenu. V dnešnom článku si povieme niečo viac o tom, ako správne vybrať reťaz na bicykel.
Brzdy –dôležitá súčasť bicykla, ale ako ich vybrať?
Pridané: 5.10.2021 13:09:20
Funkčné a kvalitné brzdy sú jednou z najdôležitejších súčastí každého bicykla. Od nich totiž závisí bezpečnosť každej jazdy na bicykli. No pri ich výbere, môžu mať niektorí cyklisti nejednu vrásku na čele, a preto vám chceme bližšie priblížiť jednotlivé typy bŕzd a rozdiely medzi nimi.
Ako sa na bicykli chrániť pred slnkom?
Pridané: 5.10.2021 12:30:37
Nie je nič krajšie, ako keď sa pri jazde od rámu bicykla a cesty pred vami odrážajú slnečné lúče. Horšie je, že žiarenie z nich dopadá aj na vašu pokožku. Napriek tomu, že sa cyklisti tešia z čisto modrej oblohy nad ich hlavami, biely obláčik občas nie je na škodu. Stúpajúce teploty totiž pri cyklistike nie sú ničím príjemným – riskovať môžete podráždenú pokožku, úpal či kolaps organizmu. Ako sa týmto problémom v horúcich dňoch vyhnúť?
Ako sa na bicykli chrániť proti hmyzu
Pridané: 30.9.2021 10:51:01
Priaznivé počasie láka von nielen cyklistov, ale aj kopu hmyzu. Poletujúce mušky, komáre či včely sú síce malé tvory, no o to nebezpečnejšie, keď im skrížite vzdušnú cestu. Najmä ak pri čelnej zrážke zasiahnu oči, vojdú pod prilbu či tričko alebo sa stanú nečakanou proteínovou desiatou. A keďže sa hmyzu na bicykli vyhýbať kľučkovaním nedá, poradíme vám, ako sa pred ním počas jazdy najlepšie ochrániť.